Följande studenter har avlagt examen vid Yrkshögskolan Arcada 30.6-31.12.2017:

Avancerad klinisk vård HYH 
 
Sjukskötare (HYH) 
 

Främling Jemina, Borgå
Vuorinen Pernilla, Väståboland

Hälsofrämjande HYH  
Idrottsinstruktör (HYH) 
 

Forssell Tiina, Lovisa

Hälsofrämjande HYH  
Sjukskötare HYH  

Fredriksson Pia, Raseborg

Hälsofrämjande HYH  
Barnmorska(HYH) 
 

Nikiforow Nina-Maria, Sibbo

Det sociala området HYH  
Socionom (HYH) 
 

Spring Daniela, Borgå

Global Health Care HYH  
Sjukskötare HYH  

Otiwaa-Borketey Georgina, Utlandet
van Vliet Wilhelmina, Turku

Global Health Care HYH  
Hälsovårdare (HYH)  

Lindman Gun, Mariehamn

Global Health Care HYH  
Barnmorska (HYH) 
 

Laine Jaana, Vichtis

Socionom (YH)  

Ahumada Audelina, Raseborg
Ala-Heikkilä Fanny, Helsingfors
Andersson Mikaela, Sibbo
Berg Rémo, Helsingfors
Björklund Katrin, Helsingfors
Dernjani Zilihate, Kyrkslätt
Edberg Nicklas, Esbo
Eskola Wilma, Helsingfors
Forsén Charlotta, Helsingfors
Fredriksson Johanna, Helsingfors
Hakala Pauline, Sjundeå
Hoffström Jenny, Borgå
Holmberg Ida-Caroline, Helsingfors
Jouppi Ida, Vanda
Kamotskin Merita, Esbo
Kuka Shkurte, Helsingfors
Kuusinen Laura, Helsingfors
Laakso Ari, Helsingfors
Lang Ingrid, Helsingfors
Lappalainen Satu, Esbo
Laitinen-Lindholm Jannica, Sibbo
Lehmussaari Rebecka, Helsingfors
Lindström Ida, Helsingfors
Lönnfeldt Emelie, Esbo
Mansner Malin, Helsingfors
Mäkelä Milla-Emilia, Esbo
Nuorivaara Maria Yasmine, Helsingfors
Rasela Emma, Borgå
Rautakoski Ida, Helsingfors
Riikonen Saara, Sibbo
Roselt Livia, Borgå
Saalasti Emma, Pyttis
Sergeeff Cecilia, Helsingfors
Sjöberg Karolina, Helsingfors
Sjöholm Mercédes, Helsingfors
Stolt Juliana, Borgå
Tilander Mina, Tammerfors

Idrottsinstruktör (YH)  

Appelberg Mandi, Helsingfors
Forsström Lasse, Helsingfors
Johansson Jennie, Helsingfors
Jungell Jenny, Esbo
Ketola Tanja, Lojo
Kinnunen Siiri, Pyttis
Kniivilä Jonette, Helsingfors
Koskeli Walter, Esbo
Lindfors Daniela, Helsingfors
Lindgren Tinja, Esbo
Mannonen Amanda, Helsingfors
Pesu Päivi, Helsingfors
Rasmus Rebecca, Karleby
Sandström Lisa, Helsingfors
Österman Emelie, Sibbo

Akutvårdare (YH)/sjukskötare (YH)  

Sundman Carl-Oscar, Helsingfors

Sjukskötare (YH) 

Avellan Jenni, Helsingfors
Bengts Pia, Helsingfors
Fellman Helena, Helsingfors
Glasberg Katariina, Kervo
Grönroos Iris, Helsingfors
Henrikson Anna, Helsingfors
Henriksson Elin,Borgå
Juslin Anne-Sophie, Helsingfors
Koivula Nea, Borgå
Latvanen Lea-Katarina, Helsingfors
Lindholm Anne-Marie, Borgå
Lindström Julie, Sibbo
Meriheinä Jessica, Lovisa
Mickelsson Therese, Tusby
Pietikäinen Emilie, Lovisa
Salminen Ninnie, Mariehamn
Simonsén Ann-Jeanette, Sibbo
Strandvall Josefin, Kronoby
Westerlund Chira, Borgå
Westin Paulina, Esbo
Vilo Johanna, Vanda

Bachelor of Health Care/Sjukskötare (YH) 

Akpeniba James, Helsingfors
Ali Maryan, Helsingfors
Atanga Josephine, Helsingfors
Ayong Quinta, Helsingfors
Bada Bolajoko, Helsingfors
Bastian Malgorzata, Helsingfors
Bendzelova Veronika, Helsingfors
Bett Titus, Helsingfors
Bhutia Tenzing, Helsingfors
Borketey Peter, Helsingfors
Bruen Jessica, Helsingfors
Gurung Archana, Esbo
Haapiainen Tiina, Helsingfors
Kosgey Nancy, Esbo
Mina Md. Nasir Uddin, Helsingfors
Moraschini Cira, Helsingfors
Penda Cecilia, Helsingfors
Senanayke Thusara, Helsingfors
Zawislak Patrycja, Helsingfors

Hälsovårdare (YH)/Sjukskötare (YH)  

Nordbäck-Wasilijeff Anna, Vanda
Schröder Charlotte, Esbo
Suonio Hanna-Sofie, Helsingfors
Stenfors Frida, Sibbo
Storbacka Julia, Helsingfors

Hälsovårdare (YH)  

Grönroos Sara, Helsingfors
Sundin Emilia, Mariehamn

Barnmorska (YH)/Sjukskötare (YH)  

Ehrnstén Wilhelmina, Helsingfors
Enberg Isa, Helsingfors
Silvennoinen Eveliina, Lovisa
Suominen Elisa, Helsingfors
Svenfelt Sofia, Mariehamn
Örn Nina, Jakobstad

 Fysioterapeut (YH)  

Andersson Ida,Borgå
Broman Sofia, Borgå
Bruen Amy, Helsingfors
Clärk Sara, Vasa
Ekholm Fanny, Åbo
Forsström Pia Anette, Helsingfors
Grön Sabina, Vasa
Halme Anna, Helsingfors
Hartwall Emma, Helsingfors
Jeskanen Daniela, Jakobstad
Jordas Anna, Nurmijärvi
Karlsson Maria, Hammarland
Korvenoja Niklas, Helsingfors
Köhler Blanca, Esbo
Lönnqvist Mikaela, Vanda
Nyqvist Julia, Lovisa
Sundqvist Josefine, Helsingfors
Söderberg Jon, Vanda
Turajlic Aleksandra, Åbo
Wikström Isabella, Helsingfors

Ergoterapeut (YH)  

Holmlund Daniela, Vanda
Hänninen Jannike, Jakobstad
Johansson Denise, Väståboland
Jutila Anna-Karin, Helsingfors
Lehikoinen Miranda, Esbo
Nysand Malin, Helsingfors
Petrell Mandi, Helsingfors
Pyykkö Rebecka, Helsingfors
Snellman Johanna, Pedersöre
Sundman Runa, Ingå
Väisänen Ronja, Vanda
Östman Sofia, Helsingfors

Restonom (YH) 

Antfolk Simone, Helsingfors
Mäkkylä Crista, Närpes
Nygård Anna, Helsingfors
Valkola Sofia, Vanda

Tradenom (YH)  

Boijer Sofia, Esbo
Dufvelin Alexandra, Vanda
Ekholm Camilla, Helsingfors
Ekström Kim, Kervo
Fagerström Jonathan, Helsingfors
Fernandes Agra Da Cuncha Felipe, Helsingfors
Flygar Martina, Kyrkslätt
Granqvist John, Esbo
Holm Christoffer, Helsingfors
Holmberg Emma, Vanda
Holmström Sonja, Esboo
Huuhtanen Sonja, Vanda
Isohanni Iiro, Helsingfors
Jokinen Henrietta, Birkala
Koljonen Ella, Esbo
Koroleff Niklas, Vanda
Kärmeniemi Milla, Vanda
Laine Cecilia, Kimitoön
Luotonen Katja, Borgå
Martikainen Lotta, Helsingfors
Niemenoja Nora, Esbo
Nyholm Elienore, Borgå
Nylund Annina, Esbo
Palmgren Rosa, Helsingfors
Piltz Kia, Helsingfors
Salojärvi Rene, Esbo
Saloranta Iida, Helsingfors
Sjöblom Nicholas, Helsingfors
Ståhlberg Lauri, Helsingfors
Uusitalo Krista-Maria, Helsingfors
Viitamäki Emma, Helsingfors
Åkers Gabriela, Esbo

Bachelor of Business Administration/Tradenom (YH)  

Bashkova Kristina, Helsingfors
DuongThi Kim, Helsingfors
Fissha Haki, Helsingfors
Friman Lynn, Helsingfors
Halpin Fiona, Helsingfors
Karumaa Josefin, Helsingfors
Khan Fazla Rabbi, Helsingfors
Kirilova Stefani, Helsingfors
LeQuoc Anh, Helsingfors
Nguyen Tran Bao Phuong, Vanda
Niemi Salla, Helsingfors
Rijal Suvash, Helsingfors
Ringlein Michael, Helsingfors
Sapkota Samir, Helsingfors
Shrestha Ashmita, Helsingfors

Bachelor of Business Administration/Tradenom (YH)/Double Degree  

Zahrt Michael, Frankfurt

Tradenom (Högre YH)/International Business Management  

Johansson Robin, Grankulla
Paakkola Mirka, Helsingfors
Stenman Meri-Tuulia, Helsingfors
Ylikangas Marke, Vanda
Wahlberg-Järvenkylä Jessica, Esbo

Informations- och medieteknik  
Ingenjör (YH), Medieteknik
  

Ahrenberg Kim-Gustaf, Vanda
Karmano Mikael,Helsingfors

Bachelor of Engineering/Ingenjör (YH), Plastics Technology  

Gurung Dilip, Helsingfors
Jonuskaite Akvile, Helsingfors
TranThi Thanh Van, Helsingfors

Bachelor of Engineering/Ingenjör (YH), Materials Processing Technology  

Buddle Stuart, Helsingfors
Karis Zious, Helsingfors

Ingenjör (YH), Distribuerade energisystem  

Ek Max, Helsingfors
Wickholm Roy, Hangö
Winberg Björn, Helsingfors

Medianom (Högre YH)/Media Management  

Aghaverdiyeva Surakhanim, Helsingfors
Bergman Andrea, Esbo
Goshashy Christian, Esbo
Shumova Varvara, Helsingfors

Medianom (YH)/Film och TV  

Donner Josef, Helsingfors
Fleege Claudia, Helsingfors
Hägglund Kristian, Borgå
Lönnberg Karl, Borgå
Pemberton Olga, Helsingfors
Rauma Theresa, Kronoby
Reuter Kirsten, Helsingfors
Räty Maria, Helsingfors
Soroush Liisi, Helsingfors
Stolpe Rickard, Helsingfors
Ström Joel, Helsingfors
Woldhek Rosa, Helsingfors  

Medianom (YH)/Mediekultur  

Kirvesniemi Petra,Sibbo
Vikström Tova, Helsingfors